Haber Detayı
16 Kasım 2020 - Pazartesi 15:00
 
İl Müdürü Alagöz'den 16 Kasım ara tatil açıklaması
Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, "Öğretmenlerimizin birçoğu evlerini, odalarını, mutfaklarını, salonlarını adeta sınıfa çevirerek, çeşitli iletişim araçlarıyla öğrencilerini yalnız bırakmadılar." dedi.
Eğitim Haberi


Pandemi nedeniyle 16 Mart 2020 tarihinden itibaren yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından kademeli olarak başlatılan eğitim sürecini değerlendiren Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, pandemi nedeniyle hedeflenen noktalara varmakta güçlük çekildiğini belirtti.

Kademeli olarak başlayan yüz yüze eğitime bir hafta ara verildiğini belirten Alagöz, "14 Kasım itibariyle ara tatile girmiş bulunuyoruz. Çocuklarımız bir haftalık ara tatil yapacaklar, hepsine şimdiden iyi tatiller diliyorum. Bu tatili de en iyi şekilde öğrencilerimizin değerlendirmesini umut ediyorum. Bilindiği gibi 2020 yılı ülkemizde ve dünyada pandemi yılı olarak ilan edildi. Bu nedenle de eğitimde arzu ettiğimiz, belki hedeflediğimiz noktalara varmakta güçlük çektik. İnşallah bu kalan süre içerisinde 2020-2021 eğitim yılı içerisinde eksiklerimizi mutlaka gece, gündüz demeden telafi etmeye çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. Bu süre içerisinde öğretmenlerimizin birçoğu evlerini, odalarını, mutfaklarını, salonlarını adeta sınıfa çevirerek, çeşitli iletişim araçlarıyla öğrencilerini yalnız bırakmadılar." dedi.

Alagöz, öğretmenlerin bu süreçte de gayret gösterdiğini belirterek, "Velilerine, öğrencilerine kavuştular, onlarla belki yüz yüze bire bir gelmeseler bile mutlaka göz göze gelerek derslerini işleme fırsatı buldular. İnşallah bundan sonraki dönemde de bunu temenni ediyoruz ki; okullarımız gerçek anlamda eğitim, öğretime başlarlar. 23 Kasımdan itibaren temennimiz bütün öğrencilerimizin öğretmenleriyle buluşması, bütün öğretmenlerimizin de yine öğrencileriyle eğitime kavuşmalarıdır. Bu konuda gerçekten her türlü duyarlılığı gösteren velilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz; gezip gördüğümüz yerlerde gördük ki okullarımızın hijyen açısından, maske mesafe açısında ne kadar temiz oldukları birebir müşahede ettiğimiz konulardır. " ifadelerini kullandı.

"İlimizde dezenfektan üretiyoruz"

Müdürlük olarak maske ve dezanfektan konusunda herhangi bir sıkıtı olmadığına değinen Alagöz, "Biz de Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bakanlığımızın desteği ve gönderdiği ekonomik katkılarla okullarımızı hiçbir şekilde dezenfektansız, maskesiz bırakmadık, hiçbir şekilde de bırakmayacağız. Eksikler olması halinde ilçelerde bulunan okullarımız, ilçe milli eğitim müdürlüklerine, ilde bulunan okul yöneticilerimiz İl Milli Eğitim Müdürlüklerine mutlaka uğrasınlar, hiçbir eksiğimiz yok. Yeterince maskemiz, dezenfektanımız var. Bu tür konularda kesinlikle bir sıkıntı olmadığını belirtmek isterim." şeklinde konuştu.

Alagöz okullarda üretilen dezenfektan hakkında "Öncelikle biz ilimizde dezenfektan üretiyoruz. Meslek liselerimiz gerçekten bu dönemde bir destan yazdılar. Adeta bu dönemin kahramanları oldular. Bir meslek lisemiz 1 milyon 200 bin TLlik gelir elde edecek kadar okulumuzun döner sermayesini canlı tuttu ve çocuklarımız, orada çalışanlarımız da bundan istifade ettiler. Biz bundan son derece mutluyuz. İnşallah bu rakamlar gittikçe de artacaktır. Ekonomimize de kendi ekonomilerine de ciddi bir katkı sağlayacaklarını ben umut ve temenni ediyorum." dedi.

"İlimizde inşaat yapımında da ciddi bir hamle içerisindeyiz"

Deprem bölgesinde yer alan Adıyamanın okul binalarında yenileme ve yeniden inşa yoluna gittiklerini belirten Alagöz,"İlimizde inşaat yapımında da ciddi bir hamle içerisindeyiz, ciddi çalışmalar yapıyoruz. Belki çok kısa bir sürede, 2 belki de 3 ay gibi bir zaman içerisinde ciddi anlamda yeni okulların yapıldığına şahit olacaksınız. Biliyorsunuz bölgemiz bir deprem bölgesi, ciddi şekilde sarsıntılar geçirdik. En son depremi İzmirde yaşadık. İnşallah böyle bir tehlikeyle okullarımızda yüzleşmemek ve yaşamamak için birçok okulumuzu belki de yıkıp yeniden inşa etmeyi planlıyoruz. Bunlar biliyorsunuz 2 bin yılı öncesinde yapılan binalarımızın birçoğu mevcut deprem yönetmeliğine de pek uygun değil. Bunların ekonomik karşılıklarını bulmamız halinde ve bunların gayreti içerisindeyiz. Depremden zarar görme ihtimali olan bütün okullarımızı yıkıp en kısa sürede tekrar inşa etmeyi planlıyoruz." ifadelerini kullandı.


"Eğitimde ihtiyaçlar bitmez"

Eğitimde sürekli bir yenilik ve gelişmenin, beraberinde yeni ihtiyaçlar getirdiğini vurgulayan Alagöz, "Eğitimde ihtiyaçlar bitmez, yönetimde her gün ihtiyaçlar vardır. Yani iyinin tabii ki iyisi mutlaka vardır, biz bunları hedefliyoruz. Bizim burada şu anda çalışmış olduğumuz inovasyon merkezi var. İnşallah orayı da donatıyoruz. Orada en azından 18 atölye kuracağız. Orada çocuklarımızın geleceği için arduino, kodlama, robotik atölyelerimiz olacak. Gençlerimiz ve çocuklarımız orada adeta icat çıkaracaklar." şeklinde konuştu.

"Kaynak kitap hazırlandı"

Öğretmen ve idarecilerin, öğrencileri yardımcı kaynak noktasında zorlamamaları gerektiğinin altını çizen Alagöz, şöyle devam etti:

"Yardımcı kitap konusunda bakanlığımız özellikle ilkokullar ve ortaokullar için çalışma kaynak kitabı hazırladı ve şu anda dijital ortamda. Biz bütün okullarımıza bunun duyurusunu yaptık. Üstüne basarak EBAyı bile katmadan söylüyorum, o bizim kaynak kitaplarımızı öğretmenlerimiz alsın, velilerimiz takip etsin, başka bir kaynağa ihtiyaç duymayacak kadar dolu dolu hazırlanmış kitaplardır. Öğretmen arkadaşlarıma, yönetici arkadaşlarıma tekraren hatırlatmak istediğim şey şu; hiçbir öğrencimize şu ya da bu kitabevinden şu ya da bu kitabı alacaksınız diye asla bir baskı ve zorlama yapmasınlar, kesinlikle müfredata uysunlar. Hiçbir şekilde ama hiçbir şekilde başka bir kitaptan çocukları görevlendirerek, onu müfredat gibi algılamamalıdır. Belki böyle bir yanlışlığın içine düşen ve konuyu bilmeden böyle bir yanlışın içine düşen bir veya iki arkadaşımız olmuş olabilir. Lütfen arkadaşlar bu konuyu dikkatlice takip edelim, hiçbir ama hiçbir şekilde öğrencilerimizi farklı yayınevlerinden, farklı kitaplardan almak için yönlendirmeyelim."

"Tablet alma konusunda öncelik yeşil kartlı öğrencilerin olacak"

Alagöz, bakanlık tarafından kendilerine dağıtılmak için verilen herhangi bir tabletin olmadığını, verilecek olursa önceliğin yeşil kart sahibi ve öğrenci sayısı fazla olan ailerin olacağını söyledi.

Alagöz, kamuoyunda sık sık milli eğitim tablet dağıtıyor şeklinde bir algı oluştuğuna işaret ederek, "Bu algı belki haklı olarak oluştu. Ama şu an itibariyle söylüyorum, belki yarın farklı bir netice olabilir, farklı şey söyleyebiliriz ama bugün itibariyle milli eğitime intikal etmiş, bu şekilde herhangi bir şey yoktur. Belki birkaç hayırsever 20 veya 30 adet almış, ihtiyacı olan okulumuzdaki çocuklarımıza dağıtmış olabilir. Ama bizim tarafımızdan resmi olarak temin edilmiş herhangi bir şey yok." dedi.

Alagöz son olarak "Bakanlığımızın da bu konuda bize gönderdiği herhangi bir durum söz konusu değil. Gönderecektir, biz de tabi o beklenti içerisindeyiz. Gönderirlerse mutlaka biz öğrencilerimize ihtiyacı olanlara kavuşturacağız. Bizim okullarımızdan ihtiyaç sahiplerinin isimleri tespit edildi bizim tarafımızda da bakanlığa yönlendirildi. Yeşil karta sahip olanlar, kardeş sayısı fazla olan öğrenciler öncelikli olacak. Yani bir ailede bir öğrenci var ama diğer bir ailede 3 tane öğrenci var, bir kardeşi olan bir çocuğa tablet verdiğiniz zaman bir öğrenci yararlanacak ama aynı aileden 3 öğrenci varsa birine tablet verdiğiniz zaman üç kardeş ondan yararlanacak. Yani burada bir de bunun bu boyutunu düşünmemiz gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Kaynak : PHA

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İl, Müdürü, Alagöz'den, 16, Kasım, ara, tatil, açıklaması, ,
Haber Videosu
Yorumlar
sanalbasin.com üyesidir
Bizim Gazete
En Çok Okunanlar
Adıyamanda şüpheli ölüm
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Daire Başkanı Afşeören’den, Başkan Kılınç’a ziyaret
Adıyaman 1954 Spor’da Kapusuz dönemi
AK Parti Kahta Gençlik Kolları 6. kongresi yapıldı
Samsat Belediye Başkanı Fırat, Kovid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu
Kazada yaralanan sürücü bir hafta sonra hayatını kaybetti
Ulusal Herkes İçin Spor ve Sağlık Günleri plaketi Şefik İnal’a
Adıyaman’da otomobilden ateş açıldı: 1 yaralandı - Videolu Haber
Belediye Başkanı Yıldırım yaşlı adamı intihardan vazgeçirdi - Videolu Haber
Başkan Kılınç, park projesini yerinde inceledi
PKK’ya ait 3 odalı mağarada çok sayıda mühimmat ele geçirildi - Videolu Haber
Adıyamanda hayvanlara geç yem verdin kavgası: 2 yaralı
İl Müdürü Alagöz'den 16 Kasım ara tatil açıklaması
Adıyamanda iki otomobil tıra çarptı: 1, ölü, 4 ağır yaralı - Videolu Haber
Kuyumcudaki altın hırsızlığı güvenlik kamerasına yansıdı - Videolu Haber
Adıyaman Kent Konseyinden bir ilk
İYİ Partili Doğan: Adıyamanın en eski modern binasını kimler, neden yok edecek?
Depremle ilgili provokatif paylaşım yapan zanlı tutuklandı
İl Emniyet Müdürü Büyük Başarıya İmza Attı
Başkan Yavuz’dan 10 Kasım Anma mesajı
Başkan Temel: Ortak paydamız, ortak derdimiz, ortak hedef ve tavrımız Adıyaman’dır
Gölbaşı Belediye Başkanı Yıldırımdan deprem tedbirleri açıklaması
ÇİMKO’nun 25’inci hazır beton tesisi üretime başladı
Cinayet öncesi ablasıyla hasret giderdiği ortaya çıktı
CHPli Binzet: AK Parti bir türlü giremedi
Motosiklet şarampole devrildi: 2 ölü
Başkan Alkayışın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı
Halil Fırat’tan öğretmenler sendikasına tepki
Metruk binaların yıkımı başladı
Koronavirüs testi pozitif çıkan Başkan Kılıç ve eşi tedavi altına alındı
ADD Başkanı Palalı: 21. yüzyılda Atatürk’ün önemi ve değeri daha da iyi anlaşılmıştır
Uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 11 kişi tutuklandı
Adıyaman Belediyesi, Mevlid Kandilinin coşkusunu evlere taşıyacak
Vali Mahmut Çuhadar, Gölbaşı ilçesinde hurma hasadına katıldı
Kuvvetli yağıştan yola düşen taşlar tehlike oluşturuyor
Olası Adıyaman depremine karşı tedbir alınıyor
Adıyaman Belediyesi sorunları ortadan kaldırıyor
Adıyamanda polisten şok maske denetimi - Videolu Haber
Adıyaman’da iki grup arasında kavga: 1 yaralı - Videolu Haber
Adıyaman’da ilk kez su samuru görüldü - Videolu Haber
Otomobilin çarptığı at ön camdan içeri girdi, 2 kişi yaralandı - Videolu Haber
Fatih Mahallesi’ne yeni oyun parkı
Vali Çuhadar, evi yıkılma tehlikesi bulunan aileye ziyaret
Türkeli Mahallesinden AKEDAŞ Elektrik Dağıtım’a teşekkür
Şehir kırmızı-beyaza büründü
Milletvekili Tutdere: Adıyamanda esnaflarımızın sorunlarını yerinde tespit ettik
Vali Çuhadardan Akıncılar Beldesine ziyaret
Yolda yürürken kimliği belirsiz bir kişi tarafından bıçaklandı
Adıyaman Belediyesi’nden ağaçlara kış bakımı
Altınşehir Kavşağı’na yapılacak anıtı vatandaş seçecek
Sayfalar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Alanyaspor
20
0
0
2
6
8
2
Fenerbahçe
20
0
1
2
6
9
3
Galatasaray
16
0
2
1
5
8
4
Gaziantep FK
14
0
1
5
3
9
5
Fatih Karagümrük
13
0
2
4
3
9
6
Başakşehir FK
13
0
4
1
4
9
7
Beşiktaş
13
0
3
1
4
8
8
Hatayspor
12
0
1
3
3
7
9
Kasımpaşa
12
0
3
3
3
9
10
Çaykur Rizespor
12
0
2
3
3
8
11
Konyaspor
12
0
2
3
3
8
12
Göztepe
11
0
1
5
2
8
13
Yeni Malatyaspor
11
0
3
2
3
8
14
Antalyaspor
9
0
4
3
2
9
15
Trabzonspor
9
0
4
3
2
9
16
Sivasspor
9
0
3
3
2
8
17
BB Erzurumspor
8
0
4
2
2
8
18
Kayserispor
6
0
5
0
2
7
19
Gençlerbirliği
5
0
5
2
1
8
20
Denizlispor
5
0
5
2
1
8
21
MKE Ankaragücü
2
0
5
2
0
7
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Bağlı Kuruluşlar

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı