Haber Detayı
02 Kasım 2020 - Pazartesi 00:00
 
Milletvekili Tutdere: Adıyamanda esnaflarımızın sorunlarını yerinde tespit ettik
TBMM Katip Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere,"Bütün milletvekillerimiz Türkiye geneline dağıldı ve esnaflarımızın pandemi nedeniyle ve ekonomik kriz nedeniyle yaşamış olduğumuz sorunları yerinde tespit etti. Bizlerde Adıyamanda ki esnaflarımızın sorunlarını yerinde tespit ettik."dedi.
Genel Haberi


"Notlarımızı aldık bu çalışmalarımızı raporlaştıracağız"

Türkiyenin 81 iline dağıldıklarını ve pandemi sürecinde esnafların sorunlarını raporladıklarını belirten Tutdere, Cumhuriyet Halk Partisinin pandemi koşullarında dahi milletin bütün kesimlerine dokunmaya çalıştığını ve bütün kesimlerinin sorunlarını yerinde tespit ederek çözüm noktasını hükümete önerilerde bulunduğunu kaydetti.

Tutdere, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile önceki haftalarda saha çalışmalarını esnaf  için yaptığını anımsatarak, şunları ifade etti:

"Bütün milletvekillerimiz Türkiye geneline dağıldı ve esnaflarımızın pandemi nedeniyle ve ekonomik kriz nedeniyle yaşamış olduğumuz sorunları yerinde tespit etti. Bizlerde Adıyamanda ki esnaflarımızın sorunlarını yerinde tespit ettik. Özellikle okulda ki kantinciler başta olmak üzere okulların açılmamasından kaynaklı servis işi yapan esnaflarımızı ve diğer esnaflarımızın sorunlarını tespit ettik raporlaştırdık genel merkezimize sunduk.  Bu raporları ve genel başkan doğrultusunda geçen hafta ki grup toplantısını esnaflara ayırdı, grup toplantısı boyunca Türkiyede ki esnaflarımızın yaşadığı mağduriyeti anlattı ve hükümete de çağrıda bulundu."

Çözüm konusun da bir takım önerilerde bulunduğunu aktaran Tutdere, "Zaten şuan meclise sunulan torba kanununa da baktığımız da bizim yapmış olduğumuz o çalışmaları o çağrılarımızın bir kısmın da iktidar tarafından duyulduğunu görmekteyiz."dedi.

Tutdere, Kılıçdaroğlunun talimatıyla Türkiyenin 81 iline bütün milletvekillerin dağıldığını ve Kobilerin küçük ve orta işletmelerin ekonomik kriz nedeniyle ve kurda ki; dağılma nedeniyle yaşamış oldukları sorunların bizzat sorunun muhataplarıyla görüşmek suretiyle tespiti konusunda talimat verdiğine işaret etti.

 "Üç ilde görevlendirildim"

Şanlıurfa Malatya ve  Adıyaman olmak üzere üç ilde görevlendirildiğini belirten Tutdere şöyle devam etti:

"Bizim heyetimiz de tabi genel başkan yardımcımız sayın Veli Ağbaba, Hatay milletvekilimiz sayın İsmet Tokdemir vardı biz üç kişilik heyet olarak önce Şanlıurfada ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Şanlıurfada bir dizi temaslarda bulunduk özellikle organize sanayi bölgesinde büyük işletmelerle görüştük ticaret odasıyla görüştük ticaret borsası ve bu Kobilerin genel görüntüsünü fotoğraflamak için uygun çalışmalar yaptık. Malatya aynı şekilde heyet olarak gerekli görüşmeler yaptık organize sanayi bölgesinde geçti daha çok bütün gezilerimiz en son da heyetimizle birlikte Adıyaman daydık.

Adıyamanda da burada hem örgütlerimiz ile birlikte önce il başkanlığı bir basın toplantısıyla geliş sebebimizi açıkladık akabinde de il başkanlığımızın belirlemiş olduğu program doğrultusunda sabah erken saatlerin de saat 10:00da başlattığımız programımızı akşam geç saatlere kadar sürdürdük ve çok verimli çok olumlu bir havada geçti bütün görüşmelerimiz. Ziyaretlerimizde sanayicilerimiz büyük bir memnuniyet duydular gerçekten bu zor zaman da Cumhuriyet Halk Partisi milletvekillerinin Kobilerimizin tabiri yerindeyse ayağına kadar giderek onların sorunlarını bizzat yerinde tespit ederek çalışma yapmış olmasından çok büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

Biz notlarımızı aldık bu çalışmalarımızı raporlaştıracağız ve bu raporlarımızı hem genel merkezimize hem de bu raporlarda bölgemizde ki sorunlarımızı TBMM ifade etme suretiyle çözüme iktidarı sevk etme suretiyle katkı vermeye çalışacağız."

"Oy vermişiz ama karşılığında hiç bir şey almamışız"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun bu tür çalışmalara çok önem verdiğini hatırlatan Tutdere, "Bu tür çalışmaları genel başkanımız çok önemsiyor genel merkezimiz çok önemsiyor ve biz bu zor şartlarda da olsa halkımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz ve onların sorunlarının çözüm noktasına katkı vermeye devam edeceğiz."dedi.

Tutdere, yapmış oldukları üç il içerisinde Adıyamanın geri kalmışlığını gördüğünü vurgulayarak, ziyaretlere ilişkin şunları kaydetti:

"Yıllardır hem bir siyasetçi olarak hem de bir Adıyamanlının evladı olarak bir hukukçu olarak hep konuşuyoruz işte çevre illerimizde ki arasında ki gelişmişlik farkını gerçekten hani biz yollarına alt geçitlerine ya hastanelerine baktığımızda bunu görüyorduk ama şunu açıkça itiraf edeyim Şanlıurfa OSB ve Malatya OSByi gezdikten sonra Adıyamandaki halkımızın bu tartışmasının bu iller arasında ki geri kalmışlığımızın ne kadar halkımızın eleştirilerinin ne kadar haklı olduklarını gördüm. Bizzat yerinde objektif olarak gözlerimle gördüm çıplak olarak gözlerimizle gördük. Şanlıurfa OSB gezdiğimde gerçekten hani bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak tabi o tesisleri görmekten gururlandığımıza da ifade ettik ancak bir taraftan da içimde ki his neden bunun aynısı Adıyamanda yok komşu il aramızda bir buçuk saatlik bir mesafe var neden o tesisler Adıyamanımız da yok. Neden bu kadar büyük kapasiteli ve dünyanın bütün ülkelerine ihracat yapan KOBİler neden Adıyamanda yok?

Malatyaya gittiğimizde aynı şekilde mesela bir cam fabrikasını gezdik ve bide asansör fabrikasını gezdik, düşünün Türkiyede kendi dallarında birinci olan işletmeler bunlar büyük fabrikalar  80 dönüm üzerine kurulu bir fabrika sadece bir fabrikada 150 tane sadece mühendis çalışıyor 300 veya 400 tane personel çalışıyor ve çok dolgun maaşlarla çalışıyorlar. Tabi onlarla bizim Adıyamanımızı kıyasladığımızda gerçekten çok büyük bir fark var. Kendi kendime şunu sordum iktidara Adıyamanda oy veriyor Şanlıurfada oy veriyor Malatyada oy veriyor hatta bizim oy oranlarına baktığımız da biz bu illerden daha çok destek vermişiz AK Partiye Adıyaman olarak Adıyamana çok oy vermişiz ama karşılığında hiçbir şey almamışız."

"Hiçbir sanayicimiz Adıyamandaki istediği kredi miktarına ulaşamamıştır"

Şanlıurfada incelemelerde bulunan Abdurrahman Tutdere, sanayicilere pandemi sürecinde verilen kredi desteğinden yararlandıklarını ve yollarına devam ettiklerini belirtirken Adıyamanda ise verilen krediler 100 bin isteniyorsa 25 bin limit olduğu söylendiğini belirtti.

Pandemi sürecinde Adıyamanın istediği kredi miktarına ulaşamadıklarını belirten Tutdere, "Şanlıurfalılara hatta sordum Şanlıurfalılar bu krizde sanayisi en az etkilenen illerden bir tanesi Şanlıurfa. Sebebini sorduk, mesela biz KOSGEP kredilerinden tutun diğer krediler konusunda soruyoruz esnafa siz bu kredilerde zorluk çektiniz mi? Limit anlamın da bir sıkıntı yaşadınız mı? Diye sorduk yok herkes istediği kadar krediye ulaşabildi dediler. Mesela KOSKEB üzerinden devletin vermiş olduğu kredilerden orda ki; bütün sanayiciler hemen hemen istifade etmişler bu zorlu süreçte orda ki; kredi desteğini almışlar ve yollarına devam ediyorlar. Aynı soruyu biz Adıyamana sorduğumuz da Adıyamanda ki; sanayicilerimiz evet biz KOSGEP kredileri başta olmak üzere diğer kredilerde aldık ancak Adıyamana burada ki; söylenen söz efendim bu kadar limit ayrıldı siz 100 bin istiyorsunuz 25 bin veriyorlar hiçbir sanayicimiz Adıyamandaki istediği kredi miktarına ulaşamamıştır.

Dolayısıyla krediye ulaşmak konusunda Adıyamanın sanayicisi Malatya ve Şanlıurfada ki sanayicinin ulaştığı krediye ulaşamamıştır, burada dahi ayrımcılık olmuş adil bir dağılım olmamış ve bunu da burada gördük."şeklinde ifade etti.

"Malatya ve Şanlıurfa sanayicileri dünyaya açılmış, entegre olmuş"

Adıyamandaki sanayicileri çevre illerde ki Malatya ve Urfayı kıyaslayladıklarında orada ki sanayicilerin ve işletmecilerin dünyaya açıldıklarını gerçekten artık dünyaya entegre olduklarını ve teknolojik anlamda son derece ileri teknoloji olarak kullandıklarını gördüklerinin altını çizen Tutdere, şunları aktardı:

"Mesela Malatyadaki bir OSBde ki bir asansör fabrikasında yapmış olduğumuz incelemede sensörü  adan  zye bütün parçalarını kendi imalatını yapıyorlar ve buradan dünyanın çeşitli ülkelerine ihracat yapıyorlar muazzam bir şeydi yani çok güzel gerçekten insan böyle gıpta ile bakıyor. Sonrasında bir cam fabrikasını gezdik bir uzay üssü gibiydi her şey muazzam ve teknoloji 2018 yılında açılmış düşünebiliyor musunuz? 2018 yılında açılmış ve dünyanın bir çok ülkesine ihracat yapan bir firma.

Şanlıurfada da benim dikkatimi çeken  bir şey oldu bir pamuk yağı fabrikası pamuktan yağ çıkaran bir yağ fabrikası gezdik, çok büyük bir tesis ve orada dikkatimizi şu çekti, gururlandık tabi böyle bir tesisin ülkemizde böyle bir tesisin olmasından. Dikkatimi çeken şu oldu, orada şuanda dolar ve euronun ham maddesi üretiliyor yani pamuk çekirdeğinin üstünde ki ince pamuk tabakasının orda ki; o makinelerle o teknolojilerle elde ediyorlar ve onu Avrupaya mesela Avrupa merkez  bankası dolar ve euronun ham maddesini Urfadan temin ediyor yani sanayileri bu kadar gelişmiş.

İlimizde de sanayicilerimiz kendi bireysel çabalarıyla belki de aldıkları kısmen desteklerle iplik ve tekstilde kısmen dünyanın bazı ülkelerine ihracat da yapıyorlar ancak kapasite olarak karşılaştırdığımız da Adıyamanın gerçekten mahrum edildiğini ve hak ettiği hizmetleri almadığını gördük."

"AK Partinin aklına Adıyamanı getirdik"

Adıyamanda AK Partinin aklına yatırımları getirdiklerini Adıyamana yatırım için her türlü çalışmayı yapacaklarını savunan Tutdere,"Adıyamanın özellikle şimdiye kadar mesela Şanlıurfa 6. bölgenin bütün imkanlarından yıllardır faydalanıyor ama maalesef Adıyamanımız daha bu dönem oda muhalefet milletvekili olarak bizim parlamento da yerelde basınımızın ticaret odamızın burada ki; meslek odalarımızın yıllardır feryadı figan ede ede zor bela AK Partinin aklına Adıyamanı getirdik ve çıkan kararname ile Adıyamanı 6.bölgeye koydular ve Adıyaman 2021 yılında  6. bölge teşviklerinden yararlanacak tabi bu yararlanma imkanları nasıl olacak girişimci gelebilecek mi? Pandemi döneminde bütün yatırımların durduğu bir ortam da biz 6. bölgeye gireceğiz bize etkileri ne olacak onu önümüzde ki süreçte göreceğiz."dedi.

İş adamlarının, sanayicilerin Adıyamana yatırım yapmaları konusunda her türlü çabayı gayreti göstermeleri gerektiğini vurgulayan Tutdere, şunları dile getirdi:

 Bu seyahatlerim de işletme sahiplerine rica da bulundum, yani bunun minyatürünüzde Adıyamana yapın bu kadar kapasite yapmak istemezseniz bile bir kısmının en azından Adıyamana  yapın, bir yedek parçasının üretimi yapılsın, 6. bölgeye de girdik Adıyaman güven şehri huzur şehri  burada yatırım yapın diye de davet ettik.

İş adamları da memnuniyetlerini de ifade ettiler biz bu şekil çalışmalarımızı önümüzde ki süreçte de sürdüreceğiz şu açık AK Parti iktidarı Adıyamandaki sanayiciyi maalesef şuana kadar ihmal etmiştir. Sanayimiz çevre illerle şuan rekabet edebilecek durumda değildir o gücüde şuan yoktur. İnşallah önümüzde ki süreçte bu 6. bölge ile birlikte Adıyamanımız da bir sıçrama yapar ve sanayicilerimizde hak ettiği desteklerden teşviklerden faydalanırlar."

Tutdere, "Biz bunun için üzerimize ne düşüyorsa yapacağız çünkü Adıyaman gerçekten üç dört ilin arasında sıkışmış durumda bu çemberi yırtıp yeniden hem Türkiye piyasasına hem dünya piyasasına sanayicilerimiz inşallah çıkacaktır, burada hepimize iş düşüyor. Özellikle iktidar partisine iş düşüyor."dedi.

"18 yıldır Adıyamanları görmeyenleri  herhalde ilk seçimde görmeyecektir"

 İktidar partisine de çağrıda bulunmak istediklerini belirten Tutdere, şunları kaydetti:

"Adıyamanın oyunu alıyorsunuz Adıyamana desteğe Adıyaman sanayiciye desteğe gelince Adıyaman  esnafına desteğe gelince hiçbir şey yapmıyorsunuz, artık Adıyaman halkı bu tek taraflı iletişimden koptu verdiğinin karşılığını istiyor şimdiye kadar iktidar bunu yapmadı herhalde. Adıyaman haklıda bundan sonra 18 yıldır Adıyamanları görmeyenleri  herhalde ilk seçimde görmeyecektir bende öyle düşünüyorum durum bu. Tablo gerçekten düşündürücü ve bunu eğer iktidarda ki arkadaşlarımızın itirazları varsa da kendilerine Şanlıurfa organizeyi Malatya organizeyi gezmelerini de öneriyorum şöyle bir şey tabi bu gerçekten hayret edici bir şey."

"Adıyamanlı gariban çiftçinin tarlada ailesi ile birlikte aylarca döktüğü terin karşılığını verin"

Projelere ödeneği olmadığı için kimse teklif vermediğini ve billboardlarda projeleri açıklandığını belirten Tutdere, "İktidar yetkilileri zaman zaman ile ilgili açıklamaları yaptı. Bu projeleri de ballandıra ballandıra anlatıyorlar. Biz hepimiz şunu biliyoruz kamu ihale  dökümü vardır, ödeneği ayrılmayan en az yüzde 10 ödeneği ayrılmayan bir iş için ihaleye çıkılmaması gerekiyor aslında."dedi.

Tutdere, Adıyamanda herkesin de yakinen takip ettiği Pandorama Müzesinin 2015den beri  projesini o görkemli fotoğraflarını, billboardlara astıklarını  hatırlatarak, ihaleye çıktığını ödeneği olmadığı için kimsenin teklif vermediğini ve bir daha ki yıla yada bir daha ki aylara kaldığını kaydetti.

Dört beş defa ihalesi olduğunu aktaran Tutdere, açıklamasını şöyle sürdürdü:

 "Yanlış hatırlamıyorsam ama hiçbir girişimci hiçbir firma teklif vermedi sebebi ne ödeneği yok. AK Partinin yeni icatlarından bir tanesi yatırım programın da bir tanesinin ismi görünüyor. efendim işte biraz önce söylediniz Kahta Büyükçay Barajı arkadaş da bakıyor bak işte yatırım programı da var, iyi varda kaç yıldır var? Sen karşılığında para koymazsan bu projeyi nasıl hayata geçireceksin? Ödeneği yok kendisi var, ödeneği yok şimdi projenin isminin olması o projenin yapılacağı anlamına gelmez. Madem bir projeyi siz kamu oyuyla açıklıyorsunuz biz bu projeyi hükümet olarak devlet olarak yapacağız diyorsanız o projenin ihale bedeli ne ise onun parasını da ayırmanız lazım ancak o zaman gerçekçi olursunuz, o zaman halk buna inanır, o zaman bu projenin yapılacağına bizde inanırız. Ancak siz buraya yatırım programına isminizi yazıyorsunuz karşılığında ödeneği ayırmıyorsunuz dolayısıyla bu yine bir aldatmaca halkımızı oyalamaktan başka bir şey ifade etmiyor.

Biraz önce saydınız işte Kahta Büyükçay Barajı Samsat pompa sistemi Besni ve diğer projelerin büyük bir kısmı sadece sembolik olarak kağıt üzerinde duruyor.

2020 bütçesi görüşüldüğü zaman ben bunu bunları bütçe komisyonuna katarak bizzat kendim katıldım bu projelere ilişkin bakanlara yüzlerine söyledim siz bu projeler için para ayıracak mısınız? Adıyaman halkı bunu sizden bekliyor bunları nasıl yapacaksınız? ne yapacaksınız? diye sordum ancak 2020 yılında ki bütçe  artık sonuna geldik 2021 yılı bütçesi görüşülecek.

2020 yılında bunlar için herhangi bir ödenek ayrılmadı sadece burada tüm izleyicilerimiz de yakinen takip ediyorlardı Erkenek Besni Gölbaşı içme suyu hattı oda dışarıdan bir hibe proje hibe destek alındı Avrupa birliğinden ve o Avrupa birliği ödeneği ile şuan da yapımına başlandı çalışmalarına başlandı orda yine eğer hibe projesi olmasaydı belki oda şu anda askıda kalacaktı."

"Tütüncü Abuzer emmi,AK Partiden çok çekiyor"

Tütüncülere 19,5 liradan protokol yapıldığını fakat tütün hasadı bittikten sonra firmaların 13 liradan alırım dediğini öne süren Tutdere, tütün üreticilerinin sorununu şöyle aktardı:

"Abuzer emmi tütüncü. Abuzer emmi gerçekten AK Partiden çok çekiyor yani Abuzer emminin belkide Cumhuriyet tarihinden bu yana en büyük sıkıntıyı AK Partiden çekti. AK Partinin tütüncüye uyguladığı zulüm maalesef devam ediyor.

Abuzer emmi, sayın cumhur başkanı çıktı pandemi sürecinde dedi ki Abuzer emmi sen bir karış toprağı boş bırakma git ürününü ek, Abuzer emmi de geldi. Adıyamanda Batmanda Manisada İzmirde gitti toprağını ekti mi? Ekti ürününü kaldırdı mı? Bu zor şartlarda kaldırdı mı? Kaldırdı. şimdi firmalarla özel firmalarla sözleşmesini yaptı mı? Yılın başında yaptı firma ne dedi? Abuzer amca sen bana şu tütünü kaldır ben senin bu tütününü  19,5  liradan alacam dedi her ikisi birlikte protokolü imzaladılar mı? İmzaladılar. Abuzer amca geldi sabahın şafağında günün sıcağında çoluğunu çocuğunu aldı tarlasına gitti, yemedi içmedi ilacını aldı, mazotunu aldı, gübresini aldı, üretimini yaptı, alın teri döktü getirdi.

Ürününü şimdi firmaya buyurun ben ürünümü kaldırdım diyor şimdi firma diyor ki, Abuzer emmi biz imza attık ama kusura bakma şuan ben sizin bu ürünü 13 liradan alırım diyor Abuzer emmi şaşırıyor arkadaş ben sana 19,5 liradan protokol yaptım sen buraya imza attın sen devletin gözetimi altında bu sözleşmeyi imzaladın nasıl bana bunu dayatırsın birde diyor ki arkadaş neyin fiyatı değişti? Neyin fiyatı düştü? Mazot mu düştü? Gübre mi düştü? İlaç fiyatımı düştü? Ya neyde indirim oldu ki dolar mı düştü? Enflasyon mu düştü? Neyden indirim oldu da siz bizden indirim istiyorsunuz bizden? Ürünümüzü daha ucuza almayı teklif ediyorsunuz? Diye hayretler içerisinde şuanda özel firmalarla mücadele ediyor.

Bizde TBMM milletin kürsüsünden Abuzer emminin karşılaşmış bu olduğu bu haksızlığı bu mağduriyeti ifade ettik ilgili bakanlığa soru önergesi verdik bu haksızlığı yapamazsınız burası hukuk devleti siz imza attığınız protokole uyacaksınız, hesabınızı kitabınızı yapacaksınız.

Geçen yıl 16 liradan almışlar düşünebiliyor musunuz? Geçen yıldan bu yana her şeyin fiyatı üç kat beş kat artmış ama şuan da özel firmalar verirseniz alırız, vermezseniz zaten gariban ne yapsın tütünü yiyecek hali yok ya çünkü ona göre borçlanmış, gübre, ilaç, fırından ekmek almış ne yapacak? Zor durumda. Devreye girdik burada ki üreticimizin sesi olduk mücadele ettik şuanda da halkla mücadele devam ediyor. Biraz yükselttiler buradan tekrar çağrıda bulunuyorum Adıyamanlının hakkını teslim edin. Adıyamanlı gariban çiftçi tarlada ailesi ile birlikte aylarca döktüğü terin karşılığını verin. Siz gidip dışarıdan AK Partinin yanlış tütün  politikalarından sıfır gümrükle tütün alıyorsunuz, Lübnanın tütününü alıyorsunuz Amerikalı üreticinin  tütününü alıyorsunuz, onlara demiyorsunuz ki 13 lira verelim veya 10 dolar verelim demiyorsunuz, onlarla  hiç pazarlık bile yapmıyorsunuz, alıp getiriyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına gelince mi sizin bu teklifleriniz devreye giriyor yazıktır günahtır ve buradan bütün firmalara da çağrıda bulunuyorum, Abuzer amcanın hakkını teslim edin yoksa Abuzer amcanın iki eli yakanızda olur. Bu dünyada olmazsa da ahiret de peşinizi bırakmayacaktır onun çoluğunun çocuğunun hakkının karşılığını verin.

Buradan da biz meclise de çağrıda bulundum tütün dairesine normalde bu sözleşmeler tarım ve Orman Bakanlığının denetimi altında yapılıyor niye var tütün dairesi daire başkanı şuanda bu Abuzer amcanın sırtından maaş alıyor hem de hatırı sayılı maaş alıyor.

Orada çalışan bütün daire bakanlık yetkilileri maaş alıyor niçin sizin göreniz var bur da ki vatandaşın mağduriyetini önlemek bur da siz hakemsiniz bakanlık olarak gelin hakemliğinizi yapın dedik inşallah sorun çözülecek.

Adıyamanlı hemşerilerime de açıkça çağrıda bulunuyorum bu sorunun takipçisi olacağız hakkınızı alıncaya kadar mücadeleyi de bırakmayacağız, kimsenin yanına kar kalmaz. Kimse bizim üreticimizi çiftçimizi de yalnız görmesin sahipsiz görmesin burada hem Cumhuriyet Halk Partisi olarak hem de bir Adıyaman milletvekili olarak biz burada ki üreticimize her zaman hakkını koruyacağız bundan sonra da korumaya devam edeceğiz."

Kaynak : PHA
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Milletvekili, Tutdere:, Adıyamanda, esnaflarımızın, sorunlarını, yerinde, tespit, ettik,
Haber Videosu
Yorumlar
sanalbasin.com üyesidir
Bizim Gazete
En Çok Okunanlar
Adıyamanda şüpheli ölüm
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Daire Başkanı Afşeören’den, Başkan Kılınç’a ziyaret
Adıyaman 1954 Spor’da Kapusuz dönemi
Ulusal Herkes İçin Spor ve Sağlık Günleri plaketi Şefik İnal’a
Kazada yaralanan sürücü bir hafta sonra hayatını kaybetti
Samsat Belediye Başkanı Fırat, Kovid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu
AK Parti Kahta Gençlik Kolları 6. kongresi yapıldı
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fırat : Kongreden güçlenerek çıkacağız
PKK’ya ait 3 odalı mağarada çok sayıda mühimmat ele geçirildi - Videolu Haber
İl Emniyet Müdürü Büyük Başarıya İmza Attı
İl Müdürü Alagöz'den 16 Kasım ara tatil açıklaması
Adıyamanda iki otomobil tıra çarptı: 1, ölü, 4 ağır yaralı - Videolu Haber
Gölbaşı Belediye Başkanı Yıldırımdan deprem tedbirleri açıklaması
Kuyumcudaki altın hırsızlığı güvenlik kamerasına yansıdı - Videolu Haber
Adıyamanda hayvanlara geç yem verdin kavgası: 2 yaralı
Başkan Temel: Ortak paydamız, ortak derdimiz, ortak hedef ve tavrımız Adıyaman’dır
Vali Çuhadar, evi yıkılma tehlikesi bulunan aileye ziyaret
Adıyaman Kent Konseyinden bir ilk
ÇİMKO’nun 25’inci hazır beton tesisi üretime başladı
Başkan Yavuz’dan 10 Kasım Anma mesajı
CHPli Binzet: AK Parti bir türlü giremedi
Türkeli Mahallesinden AKEDAŞ Elektrik Dağıtım’a teşekkür
Vali Mahmut Çuhadar, Gölbaşı ilçesinde hurma hasadına katıldı
Yolda yürürken kimliği belirsiz bir kişi tarafından bıçaklandı
Metruk binaların yıkımı başladı
Koronavirüs testi pozitif çıkan Başkan Kılıç ve eşi tedavi altına alındı
Adıyamanda kaçak kazı operasyonu: 3 gözaltı
Halil Fırat’tan öğretmenler sendikasına tepki
Kuvvetli yağıştan yola düşen taşlar tehlike oluşturuyor
ADD Başkanı Palalı: 21. yüzyılda Atatürk’ün önemi ve değeri daha da iyi anlaşılmıştır
Adıyaman’da iki grup arasında kavga: 1 yaralı - Videolu Haber
Otomobilin çarptığı at ön camdan içeri girdi, 2 kişi yaralandı - Videolu Haber
Atatürk Barajı irade adasında Survivor heyecanı
İş Adamı Gürsoy taraftarların çağrısına sessiz kalmadı
Adıyamanda uyuşturucu ticareti: 2 gözaltı - Videolu Haber
Vali Çuhadardan Akıncılar Beldesine ziyaret
Olası Adıyaman depremine karşı tedbir alınıyor
Fatih Mahallesi’ne yeni oyun parkı
Adıyaman Belediyesi sorunları ortadan kaldırıyor
Adıyamanda polisten şok maske denetimi - Videolu Haber
Milletvekili Tutdere: Adıyamanda esnaflarımızın sorunlarını yerinde tespit ettik
Otomobil ile traktör çarpıştı: 3 yaralı - Videolu Haber
Hatalı basım 50 liraya 75 bin lira alıcı bekliyor - Videolu Haber
Adıyamanda asayiş uygulaması devam ediyor - Videolu Haber
Adıyaman Belediyesi’nden ağaçlara kış bakımı
İYİ Partili Doğan: Mutlaka sağlık kuruluşu yapılması lazım
Jandarmadan asayiş operasyonu: 76 gözaltı, 6 tutuklu
CHPli Tutdere: Ders saatlerinin artırılması gerekmektedir
SANKO HOLDİNG 10 KASIM ANMA GÜNÜ MESAJI
Kahtada ruhsatsız tabancaya 3 gözaltı
Sayfalar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Alanyaspor
23
0
0
2
7
9
2
Galatasaray
20
0
2
2
6
10
3
Fenerbahçe
20
0
2
2
6
10
4
Beşiktaş
16
0
3
1
5
9
5
Gaziantep FK
15
0
1
6
3
10
6
Kasımpaşa
15
0
3
3
4
10
7
Başakşehir FK
14
0
4
2
4
10
8
Fatih Karagümrük
13
0
2
4
3
9
9
Trabzonspor
12
0
4
3
3
10
10
Hatayspor
12
0
1
3
3
7
11
Yeni Malatyaspor
12
0
3
3
3
9
12
Çaykur Rizespor
12
0
3
3
3
9
13
Konyaspor
12
0
3
3
3
9
14
Göztepe
11
0
1
5
2
8
15
Antalyaspor
10
0
4
4
2
10
16
BB Erzurumspor
9
0
4
3
2
9
17
Sivasspor
9
0
3
3
2
8
18
Kayserispor
7
0
5
1
2
8
19
Denizlispor
6
0
5
3
1
9
20
Gençlerbirliği
5
0
6
2
1
9
21
MKE Ankaragücü
2
0
6
2
0
8
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Bağlı Kuruluşlar

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı