Konteyner kentte çocuklara doğum günü sürprizi

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Elbistan ve Pazarcık ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremde 11 ilin yanı sıra en çok yıkımın yaşandığı iller arasında ilk sırada yer alan Adıyaman’da, kurulan konteyner kentte çocuklara doğum günü sürprizi düzenlendi.
Altınşehir Mahallesi’nde bulunan K1 Konteyner alanında bulunan anne Nevin Tosun, bir birilerinin doğum gününe yakın olan 4 yaşına girecek olan Ebrar Feyza ve 8 yaşına girecek olan Ayşe Zümra Tosun için doğum günü yapmayı planladı. Konteyner kentte diğer çocukların bu durum karşısında etkileneceğini düşünerek tüm çocuklar için doğum günü sürprizinin yapılması için eşi Yakup Tosun ile paylaştı. 
Tosun, çocukların güzel bir vakit geçirmesi noktasında Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden ile İnsani Yardım Vakfı (İHH) Adıyaman Şube Başkanı Halit Tekbaş’dan destek istedi. Düzenlenen doğum günü sürprizinde Keleş ve Tekin’in desteğiyle konteyner kent balonlarla süslenerek çocuklar, palyaço, müzik eşliğinde pasta ve meyve suları ikram edildi.
Yaklaşık 100 çocuk için düzenlenen doğum günü sürprizinde çocuklar doyasıya eğlenirken temin edilen hediyelere tüm çocuklara dağıtıldı.
Depremin gölgesinden bir nebzede olsun çocukları kurtararak güzel bir vakit geçirmeleri adına çocuklara sürpriz yaptıklarını belirten anne Nevin Tosun,”Amacımız böylesi bir etkinliği sadece kızlarımızla değil tüm çocuklarla kutlayıp çocukların yüzlerine kamp alanında bir tebessüm ekebilmek. Herkesi böylesi toplu programlar yapmaya davet ediyorum. Program ve organizasyonu devletimizin belirli kurumları ile iletişime geçerek daha geniş bir etkinliğe çevirip güzel vakit yaşata bilirsiniz. Tüm kurum ve kuruluşları bu tür organizasyonlara sahip çıkmaya davet ediyorum. Umarım bundan sonraki süreçlerde bu ve buna benzer programlar için ve çocuklarımızın depremin etkisinden bir nebzede kurtulmaları için bireysel olsa bile elimizden geleni yapmak için mücadele içinde olacağız.”dedi.
 

Konteyner kentte çocuklara doğum günü sürprizi
Giriş Yap

Adıyaman Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!